Закрити

Про освіту - Про МАН

Автор: smally, 31 Серпня 2006, 22:55.
Переглядів: 6238, Коментарів: 11

В цьому навчальному році доручили мені знайти декілька здібних учнів і працювати в Малій академії наук ( МАН). Будь ласка, хто знає, як потрібно писати роботи для МАНу? Де беруть теми для написання і взагалі-чи дуже це склано?Дякую
BenGun 01 Вересня 2006, 14:33
Розказую як це було років 6-7 тому, коли я ще був школярем (можливо щось змінилося, але не думаю щоб дуже).
Спочатку викладач обирав декілька учнів, які засвітилися на олімпіадах чи просто мали якісь здібності. Далі пропонувалося обрати собі тему (тему насправді рекомендував керівник). Від вибору теми залежить дуже багато, я б радив обрати тему складнішу і менш розроблену (писати важче, але на захисті набаго простіше). Дуже не рекомендую "передирати" книжки, бо серед членів жюрі сидить багато розумних людей, які ці книжки якщо не самі писали, то знають добре. Не варто також писати у роботі речі, які учень не може грунтовно пояснити, бо обов'язково поставлять каверзне питання, на якому весь захист завалиться. Якщо вдається обрати тему взагалі екзотичну, то часто жюрі не може навіть поставити складне питання, бо недостатньо цю тему знає. Я наприклад писав про фрактальну геометрію (самоподібні структури, математика). Тема в мене була така, що окрім мого викладача (Торбін Г.М.) та ще небагатьох науковців в Україні, про фрактали та жука Мандельброта знало не дуже багато математиків, тому районний тур пройшов взагалі без змістовних запитань (якщо не рахувати питання від жюрі "а розкажи хоч, що воно таке фрактали?smiley "smiley.
На обласному етапі, дуже легко було захищатися дівчинці яка писала про "золотий переріз", показала декілька відомих картин Да Вінчі, Рєпіна, фотографії скульптур та ще декілька зображень, пояснила як там застосовано "золоту пропорцію" і який її вплив.
Коротше кажучи, обирайте цікаву тему, беріть учня який на захисті не проковтне язик, працюйте та перемагайте!
SUNRISE 01 Вересня 2006, 14:58
в тому році я писала манівську роботу.можу сказати,що це досить важко.я писала роботу по біології,тему обирала з своїм науковим керівником,хоча знаю напевне,що на деякі предмети теми пропонують вчителі.самому важко вибрати,бо треба брати дуже вузьку тему,тодй її легше буде розкрити і досконаліше підготувати.писати тоді повинен допомагати вчитель,хоча я працювала з лікарем.захист в місті складається з 3 частин: контрольна робота з предмету, захист перед науковцями та оформлення роботи.
робота забере багато часу та сил,але це того варто.приємно йти і добиватися того чого ти прагнешь,а також знати,що ти на багато що спроможний!я зайняла 2 місце. smiley
trident 01 Вересня 2006, 18:16
В 11 класі був бронзовим призером Всеукраїнського туру МАН (українська література), моя робота є на порталі http://ostriv.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3001&Itemid=-5...
Пишу те, що пам'ятаю:

І. Тема.
1. Вибирав керівник. Тема має бути посильною для учня (інакше він її або завалить, або в очі кидатиметься написання учителем).
2. Вона має бути новою, ті, що вже геть зачовгані, зазвичай не проходять навіть районний тур.
3. Вона повинна мати наукову вартість і не бути "місницькою" (згадуються дівчатка з темами "Іван *** - видатний поет ***щини. Ясно, що на ***-ському районному турі їм давали перше місце, але на області дуже вони плакали, ті дівчатка).
N. Виступав з доволі провокативною темою ("Відображення боротьби ОУН-УПА в фольклорі та худ. літературі"smiley. Проблеми були на районі (купа питань не по темі), а далі все ок...

ІІ. Написання роботи. Алгоритм - як для курсової. Але частину бере на себе керівник, а частину - учень.
1. Визначення попередніх обрисів теми (разом).
2. Збір матеріалу (разом, але більше учитель).
3. Обробка матеріалу (учень)
4. Звіт учня, корекція
5. Написання тексту
6. Корекція.

ІІІ. Удачі. Десь була повна версія рекомендацій, знайду - розміщу на порталі smiley
trident 04 Вересня 2006, 17:06
Ех, казав мені мій мудрий дід: виконуй, Тарасе, обіцяне... От він, повний порадник для вчителів-МАНіяків...smiley
/index.php?option=com_content&task=view&id=3121&Itemid=-5
Наська 16 Січня 2008, 21:19
У цьому році пишу роботу на МАН. Скажу відверто, це справжня фігня. Якщо вам робити нічого, то пишіть роботу в МАН! Та це я так, просто на цю роботу треба багато часу!
лосьЛосьЛосяра 30 Січня 2008, 23:01
Якщо тобі попадеться такий науковий керівник як у мене , то тобі все треба буде робити самому. Взагалі Ман це не дуже складно
Kyro4ka 18 Лютого 2008, 20:29
Запитання до тих хто вже захищав роботу на області. РОзкажіть про контрольну. БУДЬ ЛАСКА! ! !
Sheridan 23 Січня 2008, 13:23
Я пишу МАН з інформатики. Це одна з небагатьох секцій, де учні захищають дійсно свої роботи. Погодьтеся, здійснити наукове відкриття в 15 років майже нереально. Захищатися нескладно, контрольна з математики легенька і папку підготувати можна теж без проблем.
Vandal 19 Січня 2008, 10:43
Я пишу роботу в МАН з історії, мене цікавить кому це потрібно? ]:->
Sheridan 01 Лютого 2008, 12:25
А я все сам і роблю. smiley
impalovaa 12 Вересня 2014, 16:59
Дуже стара тема, але, хтозна, може, відповість хто.
Цього року вчитель дав завдання написати роботу на МАН. Чесно кажучи, "радості" було багато. У випускному класі одному важко окрім шкільної роботи тягнути ще й МАНівську.
До справи. Чи можливі на МАНі авторські роботи груп (троє чоловік)?
Дякую.

Реклама