Закрити

Про школу - Шкода сексу в ранньому віці

Автор: MusiaF, 31 Січня 2017, 08:56.
Переглядів: 461, Коментарів: 6

Шкода сексу в ранньому віці – чи існує вона? Якщо так, то які фізіологічні та психологічні аспекти шкоди сексу в ранньому віці? Коли дозріває організм дівчат і юнаків? Чим небезпечні відносини молоденьких дівчат з “крутими пацанами”? Чим загрожує ранній секс? Чому ранній початок статевого життя може викликати відразу до сексу?

Пробуємо розібратися

Дивна річ … Про те, що раннє статеве життя шкідливе – здається, ні в кого ніколи не викликало сумнівів і будь-яка доросла людина, в принципі, вміє пов’язати пару слів і озвучити пару думок, на цю тему. Очевидно, що шкода сексу, яка може бути завдана у ранньому віці при неправильному підході – це особлива проблема. Але ось мої спроби якось узагальнити матеріал, створити цілісне бачення проблеми, натрапили на дивну річ. Всюди я зустрічалася з різними “виступами”, від наукових статей до звичайних “форумних” обговорень, що говорять якраз про протилежне. Мовляв, нічого страшного в ранньому сексі немає і шкода сексу в такому випадку, якщо вона взагалі існує, не більша будь-якої іншої. Але, можливо, вселяти отаке дітям і підліткам – значить, прирікати їх на подальші комплекси, невміння побудувати нормальні сексуальні відносини і т.д. і т.п. Спробуємо розібратися.

Фізіологічний аспект

Отже, сексуальна революція, мені здавалося, здійснилася і завершилася, а от і ні – вона продовжується. Значить, все з початку. Існує два аспекти шкоди раннього початку статевого життя – фізіологічний і психологічний. І шкода сексу в цих двох аспектах по-своєму своєрідна.

Почнемо з першого. Адепти дитячо-юнацького сексу завжди згадують предків – всього лише 200 років тому дівчина 16-ти років – аристократка – вважалася якраз на виданні. Тоді секс був лише після шлюбу, а інший – мораль суворо засуджувала! У селах, в селянському середовищі, звичайно, все починалося часом і раніше, і ночували в стозі сіна юні закохані, зовсім не думаючі про вінчання, не кажучи вже й про те, якої шкоди сексу в їхньому ранньому віці вони могли заподіяти.

Найромантичніші згадують вік Ромео і Джульєтти. І чомусь нікому з мовців не приходить в голову – а чому було саме так? Свобода вдач? Або просто середня тривалість життя до середини 19 століття залишалася на рівні 30-40 років, а за цей час, щоб людство не вимерло, народити треба було встигнути 8-10 дітей – тут хочеш-не хочеш, рано доводилося починати займатися сексом. А цифри, названі зараз “материнською смертністю” тоді були порівнянні із загиблими на полях битв юнаками – теж плюс на користь раннього статевого життя – встигнути залишити потомство, поки не вбили. При такому положенні справ шкоду сексу в ранньому віці в будь-якому випадку не мала значення, оскільки тут вже було просто питання виживання.

Оскільки про можливість контрацепції тоді й не підозрювали, ранній секс означав ранній початок продовження роду – це було необхідністю. Зараз – зовсім інші часи. Ми довше живемо і дітей хочемо мати одного-двох, тому основна причина раннього сексу в минулому зійшла нанівець. Плюси випарувалися, а шкода сексу в ранньому віці залишився на поверхні. Якою б не була акселерація, але в статевому аспекті організм дівчини (і тим більше, юнака) дозріває до 18 років. І гормональний цикл більш-менш приходить в норму, і закінчується перехідний вік з його “психом” і запереченням всього і вся. А якщо на все це накласти ще й вагітність, з її нервовою, гормональною і психічною перебудовою? Недарма акушерів всіх вагітних до 17 років вважають потенційно “готовими” до всяких ускладнень вагітності – викиднів, недоношеності, патологій і т.д. Та й нервова система дівчат в такому віці не настільки стабільна, щоб грамотно і впевнено витримати такий складний “іспит”, як пологи. Тому в таких ситуаціях шкода сексу, через який проходить молода дівчина – очевидна.

Деякі можуть заперечити – ми ж говорили про ранній секс, причому тут вагітність? А саме нею часто і закінчується ранній секс – а чим закінчиться вона сама – абортом або пологами – важко сказати, що гірше. Шкода сексу в такій ситуації взагалі екстремальна. Хоча, здавалося б, інформації зараз через край. Про контрацепцію в тому числі. Наші розумні, комп’ютерно-просунуті діти з найвищим IQ, дрімучі в питаннях сексу, як їх 100-річні прабабусі. І наївно вважають, що є якісь “особливі дні”, або лимонна скоринка врятує.

Отже, у фізіологічному плані ранній секс небезпечний, перш за все, ранніми вагітностями – родами і абортами з усіма витікаючими наслідками. А так, в принципі, не страшно, якщо, звичайно, це не насильство і статеві органи елементарно встигли сформуватися. Таким чином, шкоди сексу в фізіологічному аспекті цілком має місце бути.

Психологічний аспект

Що стосується другого аспекту – психологічного, то в дійсності, він набагато руйнівніший ніж фізіологічний. Так як завжди має складні далекосяжні наслідки, які і є причиною фізіологічної складової цієї проблеми. Тому і шкода сексу, з психологічної точки зору, може виявитися набагато сильнішою.

Ранній початок сексуального життя несе в собі подальшу відразу до сексу, провину і комплекси. Чому? Дорослі – це сформовані психічно люди, які ототожнюють секс з ніжними почуттями до партнера, з відповідальністю один перед одним, з піками довіри і ніжності. А підлітки часто починають статеве життя просто з цікавості, прагнення “бути крутими”, “бути в темі”, не відстати, щоб не вважали “маленькими” або з інших, таких же безглуздих приводів, страшно далеким від понять любові, вірності, довіри і інших високих почуттів. Тому шкода сексу, що наноситься в даній ситуації, може бути непомітною, але дуже підступною. Звичайно, буває й так, що й самі дорослі ні про яку романтику не думають, але у них хоча б є осмислення того що відбувається – “так, я не люблю партнера, але він мені потрібний” і вони прекрасно знають, що може бути інакше, і просто займаються цим за звичкою.

Діти нічого цього не знають – якщо вперше дівчина стала “не дівчиною”, граючи “в ромашку”, або щоб не відстати від подруг, повторивши це два, три, тридцять разів, починає думати, що зблизитися з хлопчиком – це все одно, що разом пивка випити. А відсутність якихось “красивих” атрибутів типу квітів і залицяння, смішних в даній ситуації, але не раз бачених в кіно, приводять до думки, що “в кіно все вигадано, а всі мужики – козли”. Приблизно ось таким чином шкода сексу дає про себе знати в даній ситуації.

І, дійсно, з такими установками побудувати міцну сім’ю важкувато. Приміром, юні мажори, які звикли, що їм ніхто і ніколи не відмовляє (включаючи молоденьких дівчаток, які “ведуться” на крутих “хлопців&rdquosmiley часто підходять до вибору сексуального партнера дуже легковажно. Так просто – заради забави. В результаті дівчина при найменшій непокі виявляється покинутою, у свідомості молодої людини залишається осад зла, по відношенню до всієї жіночої статі, а дівчина починає злісно ненавидіти всіх людей чоловічої статі. Шкода сексу в психологічному аспекті в такій ситуації очевидна. Ну а потім, буває так, що ці “круті пацани”, маючи капітали тата, якщо в майбутньому і виростають в олігархів, то часто вибирають собі “дружину-іграшку” на кастингу, а потім б’ють за кожний непослух. “Адже всі баби – стерви, їм від нас потрібні тільки гроші” – ця теза сидить в голові міцніше всього іншого і думки про інші можливі відносини не приходять. Тут ми бачимо приклад того, як шкода сексу в ранньому віці може позначитися на майбутнє сексуальне життя, як дівчат, так і юнаків.

Підлітковий секс ніколи не проходить у комфортних умовах. Це завжди стрес, страх того, що побачать, увійдуть, дізнаються. А ще засіла десь у підсвідомості думка, яка століттями культивувалася , все, що відбувається – це погано, що це гріх. Така поведінка особливо виражена у дівчат і не сприяє формуванню здорового уявлення про секс, як нормальної складової людського буття. І шкода сексу в ранньому віці виходить тут на перший план. І в результаті підлітки страждають від нерозділеного кохання, кидаються з вікон, принижені перед коханим, а згвалтування стає надзвичайно важкою трагедією, яка приводить також до суїциду і хвороб.

Які наслідки?

Ні, нічого не змінилося, що б там не говорили! Буває так, що лягаючи вперше в ліжко, дівчина, начитавшись про неймовірні задоволення і нереальні відчуття, стикається з байдужим, незграбним, грубим і цинічним хлопцем, який нічого не вміє, та й не бажає уміти, – і назавжди втрачає переконання, що близькість повинна бути радісною . Можливо, ця радість не з’явиться і пізніше, коли вона створить сім’ю з дійсно коханою і близькою людиною – адже стреси юності не забуваються і шкода сексу, проведеного в ранньому віці, дасть про себе знати. Підлітки, починаючи статеве життя, не тільки не мають досвіду інтимної близькості – як зробити добре не тільки собі, але і йому або їй (а такого досвіду може не бути і в 25), але навіть і не уявляють, що про це треба думати.

Кажуть, що діти – це найжорстокіші істоти. Це так. Вони ще не навчилися відчувати чужий біль, переносити його на себе, як і чуже щастя, вони просто в принципі не можуть ловити “кайф” від близькості з коханою людиною – а всього лише тільки те, що роблять за них гормони. Вважаючи статеве життя цікавим дозвіллям, акробатичними вправами (в загальному, чим завгодно, але тільки не тим, чим по справжньому воно могло б бути), вони обходять стороною величезний пласт людського життя і позбавляють себе однією з граней щастя. Вони більше ризикують отримати шкоду від сексу, ніж його правильне розуміння. Діти позбавляють себе найважливішої складової на все життя, оскільки звикнувши до таких ось простих, фізіологічних, ні до чого не зобов’язуючих стосунків, вони навряд чи колись потім переглянуть свої переконання, а, можливо, заховають їх і не будуть настільки цинічно про це говорити , але думати, швидше за все, будуть!
Jon Snoy 31 Січня 2017, 09:09
Коментар видалено адміністратором
I hate you 31 Січня 2017, 09:09
что ты пишешь?странная вообщее...
I hate you 31 Січня 2017, 09:10
Коментар видалено адміністратором
MusiaF 31 Січня 2017, 09:17
Нічого страшного у цій темі немає!
Ми всі повинні знати про наслідки!
tamik 31 Січня 2017, 13:28
Я согласна)
smiley
Vados 15 Лютого 2017, 10:57
взагалі начхати